DANIEL SUCHÁNEK V REPREZENTAČNÍM DRESU VE DVOU KATEGORIÍCH

Poslední dubnový víkend se na řece Otavě konal další podnik Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, ve kterém se rozdělovaly poslední body do nominace na Mistrovsví Evropy ve slovinském Bovci. Na programu byly dva závody ČP, prestižní MČR družstev a součástí nedělního závodu bylo MČR do 23 let. Skvěle se opět předvedl Daniel Suchánek, jenž si sobotním třetím místem zajistil reprezentační dres mezi singlkanoisty. V neděli navíc dokázal porazit loňského medailistu z Mistrovství světa Marka Rygela a druhým místem potvrdil svou letošní vzrůstající formu. Společně s pardubickým Ondřejem Rolencem také s přehledem ovládli nominaci mezi deblkanoisty, když dokázali společně zvítězit ve všech závodech. 

V závodech se ovšem neztratili ani další vysokomýtští sportovci. Za zmínku stojí 13. místo kajakáře Jana Venigera v MČR U23 a 11. místo deblové posádky Krejza-Šilar v ČP. Mezi singlíři nás skvěle reprezentovali Jakub Šilar (14. místo) a Jan Jílek (21. Místo). Filip Krejza skončil v nejpočetnější kategorii kajakářů na solidním 23. místě. V MČR družstev se nejvíce dařilo singlířům a trojce Jílek – Šilar – Suchánek dojela po bojovném výkonu na čtvrtém místě. 

Sbírat zkušenosti přijeli na trať pod Čeňkovou Pilou i naše omladina. Michaela Zedníčková skončila mezi dospělými kajakářkami na 26. místě a třetím místem mezi žačkami naznačila, že se s ní letos v druhé nejmladší kategorii bude muset počítat. Ostudu neudělal ani Jakub Zrzavý a jako sedmý žák skončil mezi dospělými kajakáři na 51. místě. Pro nejmladšího Ondřeje Kvapila to byla první zkušenost takto náročnými peřejemi, ale přes počáteční nejistotu si s nimi výborně poradil.

Výsledky: 

Český pohár

C1: Daniel Suchánek 3. a 2. místo, Jakub Šilar 14. a 14. místo, Jan Jílek 21. a 22. místo
K1 ženy: Michaela Zedníčková 26. a 30. místo
K1 muži: Jan Veniger 25. a 24. místo, Filip Krejza 27. a 23. místo, Jakub Zrzavý 55. a 51. místo
C2 muži: Suchánek-Rolenc 1. a 1. místo, Krejza-Šilar 13. a 11. Místo

MČR U23

K1 muži: Jan Veniger 13. místo

MČR družstev

3xC1: Jílek, Šilar, Suchánek 4. místo
3xK1: Zedníčková, Krejza, Veniger 13. místo
3xC2: Krejza-Šilar, Suchánek-Kutlvašr, Jílek-Veselý(D. Kounice) 5. místo

Foto: Aleš Berka, Jakub Šilar

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x