Vodácká 30
Minulou sobotu se v Orlických horách konal tradiční závod „Vodácká 30“, který se každoročně koná jako vodácké mistrovství ČR v běhu na lyžích. Této tradiční akce se v rámci zimní přípravy zúčastnil i čtrnáctičlenný tým z SKK Vysoké Mýto. Pro závodníky bylo připraveno několik variant okruhů pro různé věkové kategorie. Na nejkratší 4,5 km trati pro nejmladší závodníky se nejlépe dařilo Jonáši Jankovi, jenž dojel druhý a vybojoval si tak stříbrnou medaili. Nedaleko za ním dorazil na čtvrtém místě Ondřej Jetmar. Největší zastoupení jsme měli na devítikilometrové trati pro starší žáky. Zde předvedl výborný výkon Jáchym Vosmek, který si dojel pro skvělé třetí místo a v závěsu za ním skončil na čtvrtém místě Václav Sedlák. Na šestém a sedmém místě se seřadili Ondřej Kvapil a Filip Syrový, devátý skončil Štěpán Vosmek. Mezi žákyněmi zůstaly těsně pod stupni vítězek čtvrtá Nela Holubová a pátá Anna Jasanská.

Na hlavní třicetikilometrovou trať se pustila pětice vysokomýtských závodníků. Mezi dospělými obsadil v kategorii „Muži pro radost“ třetí příčku Jakub Šilar a v závěsu za ním dojel čtvrtý Filip Krejza, což jim stačilo na 16. a 17. místo v MČR. Velmi dobře si vedl i Jakub Zrzavý který dojel sedmý mezi juniory. Skvěle měla rozjetý závod i Michaela Zedníčková, která v polovině trati mezi juniorkami suverénně vedla. Ta bohužel při zpáteční cestě špatně odbočila, zajela si o 10 km navíc a skončila až šestá. Hrdinou dne se ale stal Jakub Sedlák. Ten na mrazivé trati, i kvůli podobným problémům, strávil téměř pět hodin a dorazil s čelovkou dlouho po setmění, což ocenili i pořadatelé při večerním vyhlášení.
Velké díky patří pořadatelům z KVT Pardubice za skvělou organizaci a přípravu tratí a zázemí. Děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Fotky (Vodáci Choceň, Jan Janko, Vosmekovi):

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x