Medailové žně pro vysokmýtskou kanoistiku na MČR žactva a dorostu
Poslední červnový víkend hostily Strakonice nejvyšší domácí soutěže ve sjezdu na divoké vodě. Na programu bylo sobotní MČR dorostu v individuálních kategoriích i v družstvech a žákovský Český pohár. V neděli pak jeli o mistrovské medaile žáci a o pohárové body zápolili junioři. Po oba dny navíc přibyly dva pohárové závody pro dospělé, jenž byly náhradou za zrušené jarní závody. Trať nebyla dlouhá ani nikterak obtížná a závodníci se obávali nepříjemných mělčin, ale díky čtvrtečním bouřkám, voda výrazně stoupla a mohl se odjet regulérní závod.
 
Na startu opět nechyběla početná výprava z SKK Vysoké Mýto a nutno podotknout, že byla velmi úspěšná. Nejlépe si vedla mladší dorostenka Michaela Zedníčková, která si fantastickou sobotní jízdou dopádlovala pro titul mistryně ČR na kajaku, na singlu přidala třetí místo a v nedělním ČP juniorů obsadila první místo. Pozadu ale nezůstal ani Ondřej Kvapil, který zvítězil v MČR na siglkanoi mezi žáky a na deblkanoi si společně s Matějem Kotrbou dojeli pro bronz. V ČP žáků navíc vítězství obhájíl a s Matějem skončili druzí. Po medaili sahal mezi žáky v nejnabitější kategorii kajakářů i Filip Syrový, který skončil na skvělém pátém místě. Daleko nebyl ani Matěj Kotrba, který skončil osmý na singlkanoi. V ČP dospělých jsme tentokrát měly pouze dva zástupce. Daniel Suchánek po zdravotních komplikacích dojel v sobotu na šestnáctém místě a v neděli nenastoupil. Jakub Šilar po solidních výkonech bral 18. a 16. místo. Skvělých umístění dosáhla i již zmíněná Michaela Zedníčková, která dojela na celkovém 6. a 7. místě.
 
Po individuálních závodech bylo na řadě zápolení v družstvech. Zde se odehrálo několik překvapení. O první z nich se postarala hlídky kajakářů ve složení Václav Sedlák, Jakub Zrzavý a Filip Syrový, kteří si oproti papírovým předpokladům dojeli pro bronzové medaile. O ještě větší senzaci se postarali singlkanoisté, kde Jáchym Vosmek, jakožto nejpomalejší loď, dokázal oproti individuálnímu závodu zrychlit o 40 vteřin a společně s Ondřejem Kvapilem a Matějem Kotrbou vybojovali skvělé druhé místo. Další historický úspěch předvedly kajakářky Anička Jasanská, Nela Holubová a Michela Zedníčková, které si na krk pověsily bronzové medaile. Třetí místo vybojoval i tým deblkanoistů ve složení Holubová-Kvapil, Syrový-Vosmek, Kotrba-Sedlák. Teď naše sportovce čeká krátká prázdninová pauza, několik přípravných závodů, srpnové soustředění a řece Salze a na konci prázdnin další vrcholné závody, kde věříme, že se podaří navázat na úspěšný vstup do letošní zkrácené sezony.
 
Výběr nejlepších umístění ostatních závodníků:
Zrzavý Jakub – 16.místo MČRd K1dm
Veniger Jiří – 23.místo MČRd K1dm
Sedlák Jakub – 24.místo MČRd K1dm
Syrový – Bek (Týniště) – 5.místo MČRd C2dm
Jáchym Vosmek – 11.místo MČRž C1m
Holubová Nela – 9.místo MČRž K1m
Jasanská Anna – 12.místo MČRž K1m
Sedlák Václav – 16.místo MČRž K1m
Jetmar Ondřej – 22.místo MČRž K1žm
Voříšek Václav – 26.místo MČRž K1m

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x