Mistrovství ČR žáků ve sprintu na divoké vodě
Jedna medaile a tři pátá místa z MČR žáků ve sprintu pro Vysoké Mýto. Na sklonku srpna se na umělém kanálu v Roztokách u Křivoklátu konalo Mistrovství ČR žáků ve sprintu na divoké vodě.
 
Vysokomýtské barvy hájila pětice nejlepších závodníků z SKK VM. Nejlepšího výsledku dosáhl singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten sice po nepříliš vydařené první jízdě figuroval na pátém místě, ale v druhém kole zabojoval, svoji jízdu výrazně vylepšil a dojel si skvělou stříbrnou medaili. O další výrazný výsledek se v nejobsazenější kategorii kajakářů postaral Filip Syrový, který dojel na výborném desátém místě. Oba zmiňovaní nastoupili společně i v kategorii deblkanoí a společně se umístili na pěkném pátém místě. 
 
Další deblová posádka Sedlák-Kotrba skončila devátá. Další solidní jízdu předvedl i Matěj Kotrba na kajaku, který dojel sedmnáctý. Nadějné jízdy předváděl na kajaku i Václav Sedlák, ale několik menších chyb ho odsunulo na konečné 27. místo. Sbírat zkušenosti se závody na dvoké vodě přijel i Jiří Veniger ml., který nakonec obsadil 28. příčku. V závodu družstev naši kajakáři Sedlák-Kotrba-Syrový (na fotce) útočili na medaile, avšak chyba v prostřední části trati je odsunula na konečné páté místo s odstupem dvou vteřin na bronz. Ani hlídka deblkanoistů ve složení Novotný – Syrový, Veniger – Kvapil, Sedlák – Kotrba nebyla bez šance, ale i s povedenou jízdou skončili také pátí se stejným odstupem na stupně vítězů.

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x