SOUHRN SEZONY 2021

V následujícím videu se můžete podívat na sestřih uplynulé závodní sezony, která byla velmi úspěšná a hned několikrát se přepisovala historie oddílu. Neodpustím si tedy trochu zabilancovat a shrnout úspěchy roku 2021.

V letošní sezoně si dva členové SKK vyjeli místo v reprezentačním družstvu. Dan Suchánek mezi dospělými na deblkanoi (s pardubickým Ondřejem Rolencem) a Michaela Zedníčková v juniorech. Dan měl letos fantastickou sezonu a přivezl řadu medailí z Mistrovství Evropy (2x stříbro a 1xbronz) a Světového Poháru (zlato, stříbro, bronz). Nejvíce ovšem vyčnívá zisk titulu mistra světa ve sprintu, což se doposud žádnému členovi v SKK VM nepovedlo.

Michaela Zedníčková měla jet na juniorské Mistrovství Evropy jako náhradnice a vůbec neměla závodit, ale zdravotní komplikace jedné z reprezentačních kolegyň jí posunuly na start. Míša příležitost nepromarnila a k 7. místu v klasickém sjezdu a 12. místu ze sprintu přidala fantastickou bronzovou medaili ze závodu družstev. Celková bilance z mezinárodních závodů je tedy: 2 zlaté medaile, 3 stříbrné a 3 bronzové!!!
 
Řadu úspěchů jsme ale měli i na domácí scéně, kde jsme na Mistrovstvích ČR získali celkem 18 medailí (4 zlaté, 6 stříbrných a 8 bronzových), z toho 10 individuálních a 8 ze závodu družstev. Zde je potřeba vyzdvihnout Ondřeje Kvapila, který si připsal celkem 2 tituly na C1 mezi žáky (sprint a sjezd). O další dvě zlata se postarali Suchánek na C2 a Zedníčková na K1 v dorostu. Že úspěchy nestály na pár sportovcích svědčí i fakt, že celkem jedenáct členů získalo alespoň jednu medaili z MČR.
Cenná jsou ale i celková umístění v seriálech Českého poháru, kde brali naši sportovci dvě první místa (Suchánek – C2 dospělí, Kvapil – C1 žáci) a jedno třetí (Kvapil – Kotrba C2 žáci). Dalších 10 sportovců se navíc vešlo do první desítky celkového pořadí a další čtyři byli těsně za ní.
 
A na závěr nesmíme zapomenout na 5 medailí z prestižního Krumlovského maratonu.
Cesta k medailím ale není zadarmo a často bývá strnitá, o čemž se v závěru videa můžete přesvědčit. Zkrátka, ne vždy to jde úplně podle plánu. Držme proto našim závodníkům palce, ať je takových chvil příští rok co nejméně a ať navážou na letošní úspěchy i v roce 2022.

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x