Vysokomýtské slalomy a sjezd 27-27. 6. 2020
Poslední červnový víkend byl pro SKK Vysoké Mýto ve znamení domácích závodů na řece Loučné. Na programu byly dva závody ve slalomu a jeden ve sjezdu. V sobotu se navíc zápolilo mezi oddíly ve slalomových družstvech. Letošní ročník byl ve znamení velké vody, která na začátku týdne nastoupala až k samotnému okraji říčního koryta. Naštěstí, ale do pátku hladina klesla a závody mohly proběhnout za ideálních podmínek.
 
Naši sportovci dokázali využít výhody domácího prostředí a posbírali hned několik míst na předních příčkách. V celkovém hodnocení se podařilo na singlkanoi zvítězit Jakubovi Šilarovi, který obsadil první místo i s Filipem Krejzou v kategorii C2. Ve velmi vyrovnaném sjezdu skončil těsně druhý. Další triumf získala Michaela Zedníčková ve sjezdu, kde nenašla přemožitelku mezi kajakářkami. Ve slalomu navíc přidala dvě třetí místa na kajaku a singlkanoi. Pozadu nezůstal ani Daniel Suchánek, který skončil celkově druhý na kajaku ve slalomu i ve sjezdu. Dalším úspěchem bylo první místo singlířů v závodu družstev, když trio Suchánek-Krejza-Šilar těsně porazilo konkurenty z Pardubic. V mládežnických kategoriích se krom Zedníčkové dařilo také Ondřejovi Kvapilovi, který suveréně vyhrál sjezd mezi žáky na C1 a ve slalomu skončil na druhém místě na kajaku i singlkanoi. Další úspěchy jsme zaznamenali v kateorii C2 žáci starší, kde se na druhém místě umístla posádka Kotrba-Vosmek a na třetím Filip Syrový s týništským parťákem Matyášem Bekem.
 
Nyní čeká naše závodníky prázdninový tréninkový režim protkaný několika závody a soustředění, který bude směřovat k vrcholným akcím v druhé polovině srpna a září.

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x