ČP žáků ve slalomu Benátky nad Jizerou 2020

Předposlední červnový víkend se na slalomové trati pod jezem v Benátkách nad Jizerou konal první podnik ze série Českého poháru žáků ve vodním slalomu. 

Z SKK Vysoké Mýto nás odjelo reprezentovat 5 kajakářů a jedna posádka na deblkanoi. Závod byl ovlivněn vysokým stavem vody, který z průměrně těžkého terénu udělal výzvu i pro ostřílené borce. Voda navíc během závodu mírně stoupala a vodní terén se často měnil. Toho se ale naši sportovci nezalekli a s tratí se poprali. Nejlepšího výsledku dosáhla posádka Kotrba-Vosmek, kteří skončili na deblkanoi na skvělém šestém mistě mezi staršími žáky. V kajakářích byl nejlepší Ondřej Kvapil. Ten díky vydařené první jízdě dojel čtyřicátýpátý. Druhý z našich kajakářů skončil Jáchym Vosmek, který po zlepšení v druhé jízdě zajel 68. místo. O jedno místo za ním dojel Václav Sedlák a sedmdesátý byl Filip Syrový. Velmi dobře jel v druhé jízdě i Matěj Kotrba a vypadalo to, že si výrazně polepší. Na jedenácté bráně ovšem nešťastně minul branku, dostal padesáti sekundovou penalizaci a bylo po nadějích.

Po závodu se naši závodníci odebrali na odpolední trénink na umělý kanál do nedalekého Brandýsa nad Labem. Zde jsme se ale bohužel dozvěděli, že voda v Benátkách prudce nastoupala, nedělní závod byl zrušen a my tak mohli přemýšlet o náhradním plánu.

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x