ČP sjezd na divoké vodě Lipno
Dvě medaile a čtyři umístěni do desítky z MČR ve sjezdu do Vysokého Mýta.
Poslední srpnový víkend byl pod lipenskou přehradou ve znamení vodáckého svátku divoké vody.
 
Koryto Vltavy se zde naplní pouze jednou za rok a řeka je v tomto úseku vyhlášená svými náročnými peřejemi a právem patří mezi nejtěžší tratě u nás. Krom slalomových, raftových a kajakkrosových závodů, zde proběhlo i MČR dospělých ve sprintu a sjezdu na divoké vodě.
 
Z Vysokého Mýta si vyjela účast a reprezentovala nás čtveřice závodníků. Nejlepším byl opět Daniel Suchánek, který společně s pardubickým Ondřejem Rolencem obhájil titul mistra ČR na deblkanoi v klasickém sjezdu a ve sprintu skončili druzí. Dan navíc přidal na singlkanoi skvělé čtvrté místo ze sjezdu a páté ze sprintu. Dalšího úspěchu dosáhla kajakářka Michaela Zedníčková, která obsadila mezi ženami výborné osmé místo ve sjezdu a zároveň byla třetí mezi juniorkami. Za svým výkonem nezaostala ani ve sprintu, kde dojela třináctá. Povedenou jízdu předvedli v dlouhém sjezdu také Filip Krejza s Jakubem Šilarem na deblkanoi. Ti skončili desátí, což znamenalo jejich nejlepší dosavadní umístění na MČR. Ve sprintu navíc dojeli třináctí. Solidní výkony předvedli oba i ve svých individuálních startech. Jakub Šilar bral na singlkanoi 16. místo ze sjezdu a 21. místo ze sprintu. Filip Krejza dojel v nejpočetnější kategorii kajakářů pro 21. místo ve sjezdu a 25. místo ve sprintu.
 
Naši výpravu ještě doplňovali žáci Filip Syrový, Matěj Kotrba a Ondřej Kvapil, kteří ještě nemohli startovat a přijeli sbírat zkušenosti z opravdové divoké vody alespoň tréninkově a nutno zmínit, že se s tratí prali velmi obstojně.
 
Lipnem obvykle ČP končí, v letošním roce ale naše závodníky ještě čekají dva přesunuté dlouhé sjezdy a MČR hlídek ve Vyšším Brodě, kde se v říjnu celý seriál zakončí.
 
Parádní sestřih ČT z MČR ve sjezdu a sprintu na divoké vodě:

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x