ČP ve sjezdu Lipno 2022
Vysokomýtským kanoistům se opět dařilo na ČP ve sjezdu na divoké vodě.

Předposlední zastávkou série Českého poháru dospělých ve sjezdu na divoké vodě byla oblíbená, ale náročná trať pod Lipnem. Koryto Vltavy se zde naplní pouze jednou za rok, díky vypouštění vody z přehrady a sjedou se zde vodáci ze všech koutů ČR i světa.

Početná výprava kanoistů z Vysokého Mýta zamířila nejprve na pěti denní soustředění do Rakouska na řeku Salzu a poté se přesunula přímo do místa dění.

Na programu byl letos sobotní dlouhý sjezd se startem přímo pod přehradou. Sjezdaří pak museli překonat náročné peřeje a místa s poetickými názvy jako třeba „Váňův skok“, „Kobylí hlava“, „Železňák“, „Mucholapka“ aby dojeli do cíle pod obávanou „Loučovickou kaskádou“. Výborně nás reprezentoval opět Daniel Suchánek, který hned v úvodní kategorii singlkanoistů vybojoval bronzovou medaili. Společně s pardubickým Ondřejem Rolencem pak zvítězili mezi deblkanoisty. Skvělou formu také předvedla dorostenka Michaela Zedníčková, která dojela čtvrtá mezi ženami a ve své věkové kategorii zvítězila. Pro nejlepší umístění kariéry v ČP si dojeli na deblkanoi Filip Krejza s Jakubem Šilarem, kteří dojeli na šestém místě. Další solidní výsledek zaznamenal i Ondřej Kvapil, který na singlkanoi obsadil třinácté místo a mezi dorostenci mladšími skončil první. V nejpočetnější kategorii kajakářů dojel na slušném 22. místě Filip Krejza a na 29. místě a třetím mezi mladšími dorostencemi Filip Syrový.

Neděle byla ve znamení sprintu. Zde Daniel Suchánek s Rolencem opět nenašli konkurenci a ovládli kategorii C2. Přičšmž na C1 Daniel skončil na 6 . místě. Posádce Krejza – Šilar o pár setin uniklo finále a skončili na 9. místě. Michala Zedníčková po chybě v závěru trati skončila na 11. místě a Ondřej Kvapil na C1 skončil šestnáctý.

Součástí výpravy na Salzu a Lipno byli i další členové SKK, kteří ale ještě neměli výkonnost na účast v závodě a přijeli sbírat první zkušenosti. Jakub Sedlák, Anna Jasanská Nela Holubová i nejmladší člen výpravy Ondřej Jetmar si tak mohou odšktrnout úspěšné překonání prvních peřejí na opravdové divoké vodě.

Následující víkend naše nejmladší závodníky čeká MČR žáků ve sprintu, Michelu Zedníčkovou Mistrovství Evropy v bosenské Banja Luce a všechny za dva týdny finále ČP ve sprintu v Budějovicích.

Tak jim všem držme palce!!!

Výsledky: ČP sjezd
C1 – Suchánek Daniel – 3. místo sjezd 6. místo sprint
Ondřej Kvapi l- 13. místo sjezd, 16. místo sprint
Jakub Šilar – 26. místo sjezd, 31. místo sprint
Jáchym Vosmek – 29. místo sprint
Matěj Kotrba – 33. místo sprint
K1 ženy – Michaela Zedníčková – 4. místo sjezd, 11. místo sprint
K1 muži – Filip Krejza – 22. místo sjezd, 27. místo sprint
Filip Syrový – 29. místo sjezd, 38. místo sprint
Jakub Zrzavý – 31. místo sjezd, 36. místo sprint
Václav Sedlák – 38. místo sjezd, 46. místo sprint
C2 – Suchánek – Rolenc – 1. místo sjezd i sprint
Krejza – Šilar – 6. místo sjezd, 9. místo sprint
Syrový – Bek (Týniště) – 11. místo
Zrzavý – Virágh (Třebechovice) – 12. místo

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x