ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

První srpnový víkend se na umělém kanále v Českém Vrbném konal další podnik ze série Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, jeož součástí byl i letos Evrpský pohár ECA CUP. 

Na startovní listině jsme tedy krom domácích závodníků mohli vidět i početnou účast zahraničních sportovců z celkem devíti různých zemí. Na programu byly také dva České poháry žáků a v sobotu se navíc bojovalo o medaile v MČR dřužstev. 

Na startu samozřejmě nemohli chybět kanoisté a kajakáři z SKK Vysoké Mýto. Tradičně se nejlépe vedlo Danielovi Suchánkovi na deblkanoi, který s pardubickým Ondřejem Rolencem v sobotním závodu zvítězil a v neděli brali třetí místo. Na další medailová umístění dosáhl mezi žáky stále se zlepšující singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten dojel v obou závodech shodně na druhém místě a v ECA CUPU skončil dvakrát třetí v kategorii U14. Po medaili sahalo i družstvo singlkanoistů ve složení Jílek-Šilar- Suchánek. Po lehkém zaváhání v úvodní části trati, ale skončili o 1,3 vteřiny čtvrtí. Z dalších umístění je třeba vyzdvihnout 10. místo kajakáře Filipa Syrového v ČP žáků, 11. místo Daniela Suchánka na singlkanoi, 15. místo na C1 a 19. místo na K1 Michaely Zedníčkové, 16. místo Jáchyma Vosmeka a 20. místo Matěje Kotrby v ČP žáků, 23. místo Jana Venigera, 24. místo Filipa Krejzy a 15. místo posádky Krejza-Šilar. Pěknou jízdu předvedl i náš nějmladší účastník Václav Voříšek, který stále ještě sbírá zkušenosti a mezi mladšími žáky obsadil 17. pozici. Za zmínku stojí i výkon Jiřího Venigera mladšího, který usedl do sjezdového kajaku teprv tři dny před závodem a na akci jel spíše sbírat první zkušenosti. V sobotu se mu sice závod nepodařilo dokončit, ale v neděli už obě jízdy zvládl a obsadil 23. místo.

Kompletní výsledky zde: https://results.cz/vysledky.php?rok=20

Foto: Aleš Berka

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x