Další medailové úspěchy z MČR žáků pro vysokomýtské kanoisty.
Uplynulý víkend proběhlo na umělé slalomové dráze v Brandýse nad Labem Mistrovství České republiky ve slalomu a sprintu na divoké vodě. Do programu byl zařazen netradičně i páteční český pohár ve slalomu, který byl náhradou za zrušené závody v Křivoklátu. O největší úspěch sedmičlenné výpravy z SKK Vysoké Mýto se postaral singlkanoista Ondřej Kvapil, který ovládl nedělní sprintový závod a stal se letos podruhé mistrem republiky a s Matějem Kotrbou dojel pro solidní šesté místo na deblkanoi. Výborný výkon předvedl na singlu i Matěj Kotrba, který se blýskl devátým místem a Jáchym Vosmek, jenž si dopádloval pro solidní třinácté místo v kategorii C1 a 24. místo na kajaku. Další senzační jízdu předvedl kajakář Filip Syrový, který v si nejpočetnější kategorii dojel pro fantastické čtvrté místo s odstupem jedné vteřiny na bronz. Mezi kajakáři nezůstal pozadu ani stále se zlepšující Václav Sedlák a precizní jízdou vybojoval jedenácté místo. Společně s Filipem pak skončili sedmí na deblkanoi. Další dvojice kajakářů teprve nabírala zkušenosti, ale s tratí se poprali statečně. Václav Voříšek skončil na kajaku třicátý šestý mezi staršími žáky a nejmladší Ondřej Jetmar dvacátý třetí mezi mladšími žáky.

Další umístění na stupních vítězů vysokomýtští sportovci vybojovali v závodě družstev. Hlídka ve složení Jáchym Vosmek, Matěj Kotrba a Ondřej Kvapil po takticky velmi dobře zvládnuté jízdě obsadila druhé místo a na krk si tak kluci pověsili stříbrné medaile. Na stejný stupínek pak vystoupalo i družstvo deblkanoistů ve složení Voříšek – Kvapil, Sedlák – Kotrba a Syrový – Vosmek.

V sobotním MČR ve slalomu se představilo pouze několik našich nejlepších závodníků. Nejlepšího umístění dosáhla posádka Kotrba – Kvapil, která obsadila sedmé místo a díky tomu i smolné čtvrté místo v kombinaci, která započítává výsledek ze slalomu a sprintu. Účast si vyjel i Ondřej Kvapil na kajaku a nejnabitější kategorii obsadil solidní 38. místo mezi staršími žáky. Dobře rozjetý závod na umístění v první desítce mělo i družstvo kajakářů ve složení Vosmek – Syrový – Kvapil, ale chyba v závěru trati je odsunula na konečné 23. místo.
 
Nyní čeká naše závodníky za 14 dní závěr ČP žáků ve sjezdu v Českých Budějovicích a některé příští týden závody na obtížné trati pod Lipnem, tak jim držme palce!

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x