Sjezdy Postřelmov - 26-27.3.2022
Kanoisté a kajakáři z Vysokého Mýta naplno rozjeli závodní sezonu 2022. Po dlouhé a náročné zimní přípravě, která zahrnovala kondiční a kompenzační tréninky v tělocvičně, rozvoj vytrvalosti na běžkách, běh, nácvik eskymáckých obratů v bazénu a soustředění na skialpech, se sportovci postupně ke konci února, začali rozjíždět na vodě, aby byli připraveni na nadcházející sezonu. V minulých dvou letech byly jarní závody kvůli covidovým opatřením zrušeny a všichni se těšili, že se letos opět vše vrátí do normálu.

První „rozjížděcí“´závody připadly již tradičně nenáročné trati v Brně a další poměření sil s ostatními oddíly proběhlo minulý víkend na řece Moravě. Bohužel kvůli nedostatku vody byla akce přesunuta z Hanušovic na mírnější vodní terén do Postřelmova. V poměrně kvalitně obsazeném závodě si sportovci otestovali svoji výkonnost před nadcházejícími nominačními závody a rozhodně s ve startovním poli neztratili.

Vyzdvihnout jsou potřeba výkony Michaely Zedníčkové, Filipa Syrového a Ondřeje Kvapila, kteří se ve svých kategoriích dokázali probojovat na stupně vítězů. Zedníčková – 1. K1 DS, 2. C1 DS, Syrový 2. K1 DM, 2. C2M, Kvapil 2. C1 DM. Těsně za medailovými pozicemi skončila čtvrtá Nela Holubová v dorostu mladším a na stejné umístění dosáhl Václav Sedlák na K1 a Jakub Šilar na C1 mezi dospělými. Mezi mladšími žáky skončil pátý Ondřej Jetmar, který přestože teprve přijel sbírat zkušenosti, předváděl solidní jízdy. Na devátém a desátém místě dojeli na singlkanoi Jáchym Vosmek a Matěj Kotrba. V nejnabitější konkurencí kajakářů obsadil šesté místo Jakub Zrzavý a mezi staršími žáky dojel na devátém místě Václav Voříšek. Příští víkend čekají naše závodníky první nominační závody na řece Otavě pod Čeňkovou Pilou, kde se zároveň pojede o tituly mistrů ČR v družstvech, U23 a veteránů. Tak jim držme palce.

Foto z Postřelmova: Aleš Berka