ČP, MČRv, MČR družstev, MČR U23 ve sjezdu - Čeňkova Pila 2022
Začátkem dubna odstartoval na soutoku řek Vydry a Křemelné prvními závody seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Tomuto místu uprostřed Šumavy, kde vzniká řeka Otava, neřekne nikdo jinak než Čeňkova Pila. Závodníkům letos přichystalo Šumavské počasí nevšední zážitky. Teploty okolo nuly, vysoký vodní stav a občasné sněžení si budou všichni dlouho pamatovat.

Na programu byly dva klasické sjezdy jejichž součástí bylo MČR veteránů a závodníků do 23 let a v sobotu odpoledne navíc MČR družstev. Na pětikilometrové trati se také bojovalo o důležité nominační body do dospělé i juniorské reprezentace.

Vysokomýtští sportovci byli opět hodně vidět a někteří opět potvrdili, že ve svých kategoriích patří do užší české špičky.

Svoji dlouhodobě stabilní výkonnost potvrdil Daniel Suchánek, který s pardubickým Ondřejem Rolencem dokázal dvakrát zvítězit na deblkanoi. Skvělým druhým a třetím místem na singlkanoi naznačil, že by mohl letos bojovat o reprezentační trikot i v této kategorii. Také Michaela Zedníčková podávala výborné výkony a druhým a čtvrtým místem na kajaku a třetím a čtvrtým na singlkanoi dala najevo, že i s ní se letos mezi juniorkami musí počítat. Velmi dobré jízdy předváděl i Ondřej Kvapil, který skončil v sobotu druhý v dorostu mladším, těsně před týmovým kolegou Jáchymem Vosmekem, který skončil třetí. V neděli si oba pořadí prohodili. V nejpočetnější kategorii kajakářů se dařilo Filipovi Syrovému, jenž dokázal v sobotu dojet na 3. místě v dorostu mladším a v neděli skončil pátý. Mezi deblkanoisty se dále dařilo dvojici Krejza – Šilar, kteří dojeli na sedmém a desátém místě.
V závodu družstev měla nejblíže k medaili trojice singlířů ve složení Suchánek-Šilar-Kvapil, která sice dojel na pátém místě, ale ztráta na bronz byla pouhých 9 vteřin.

Celkové výsledky:
Český pohár
C1 muži: Suchánek – 2. a 3. místo, Kvapil 20. a 24. místo (2. a 3.dm), Šilar 23. a 20. místo (2. MČR vm), Vosmek 28. a 23. místo (3. a 2. dm)
K1 ženy: Zedníčková 10. a 6. místo (4. a 2. ds)
K1 muži: Krejza 27. a 25. místo, Syrový 31. a 37. místo (3. a 5. dm), Jakub Zrzavý 37. a 42. místo (13. a 14. ds), Sedlák V. 45. a 39. místo (8. a 6. dm)
C1 ženy: Zedníčková Michaela 8. a 9. místo (3. a 4. ds)
C2 muži: Suchánek – Rolenc (Pardubice) 1. a 1. místo, Krejza – Šilar 7. a 10. místo
MČR družstva
3xC1 muži – Suchánek, Šilar, Kvapil 5. místo
3xK1 muži – Krejza, Syrový, Zedníčková 7. místo
3xC2 muži – Suchánek – Zrzavý, Krejza – Šilar, Kvapil – Slanina (Žatec) 5. místo