ČP a MČR ve sjezdu a sprintu Špindlerův Mlýn 30.4. - 1.5. 2022
O víkendu na Labi pod Šindlerovým Mlýnem pokračoval seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Na programu byl sobotní sprint a v neděli se jelo o tituly v mistrů ČR na dlouhé trati přes obávanou Labskou soutěsku se startem kousek pod přehradou Labská. Řeka je v tomto úseku velmi náročná a patří mezi nejobtížnější, ale zároveň nejkrásnější evropské tratě, na kterých sjezdaří poměřují síly. Závody se zde navíc jely po dlouhé pětileté odmlce kvůli opravě přehrady, a všichni byli plni očekávání, jak si kdo s obtížnými peřejemi poradí.

Akce se zúčastnila i osmičlenná výprava závodníků z Vysokého Mýta v čele s trenérem Luďkem Rolečkem. Krom tří dospělých přijela sbírat zkušenosti s tou nejtěžší vodou i pětice dorostenců. Nejvíce se opět dařilo Danielu Suchánkoví, který bral dvě čtvrtá místa na singlkanoi a nebýt chyby v podobě eskymáckého obratu při MČR. mohl být s přehledem stříbrný. Se svým pardubickým parťákem Ondřejem Rolencem si ale spravil chuť dvěmi prvními místy na deblkanoi a titulu MČR popáté v řadě za sebou! Navíc si tím předčasně zajistili nominaci na Mistrovství světa ve Francii. Na deblkanoi se také dařilo dvojici Krejza – Šilar, kteří si ve sprintu poprvé vyjeli finále, kde obsadili skvělé sedmé místo. Dalšímí výbornými umístěními se předvedla Michaela Zedníčková, která v sobotním sprintu skončila na desátém místě na kajaku jako čtvrtá dorostenka a ještě lépe se jí vedlo na singlkanoi, kde skončila celkové čtvrtá a druhá mezi dorostenkami. V nedělním MČR navíc dojela pátá mezi ženami a druhá v dorostenkách na kajaku. Dobře se dařilo i singlkanoistovi Ondřejovi Kvapilovi, který obsadil 17. místo ve sprintu a 15. místo v MČR a v kategorii dorostu mladšího bral v obou závodech 1. místo. Další singlíř Jakub Šilar skončil ve sprintu dvacátý a nedělní závod po chybě v soutěsce bohužel nedokončil. Nejpočetnější zastoupení jsme měli mezi kajakáři. Zde potvrdil svoje kvality na divoké vodě Filip Krejza, který dojel devatenáctý ve sprintu a v MČR skončil na výborném 14. místě. I další naši mladí kajakáři se s těžkou tratí poprali statečně. Jakub Zrzavý dojel celkově ve sprintu na 37. místě a v MČR na 34. místě, Filip Syrový v obou závodech jen o místo za ním a Václav Sedlák bral 49. místo ve sprintu.

Nyní naše závodníky čeká třítýdenní pauza a závody budou pokračovat sprintovými závody na umělém kanálu v Roudnici nad Labem.

Výsledky:
C1 muži: Daniel Suchánek 4. místo sprint, 4. místo MČR klasik, Ondřej Kvapil 17. místo sprint, 15.místo MČR klasik, Jakub Šilar 20.místo sprint, MČR klasik – nedokončil
C2 muži: Suchánek – Rolenc 1.místo sprint, 1.místo MČR klasik, Krejza-Šilar 7.místo sprint
C1 ženy: Michaela Zedníčková 4.místo sprint
K1 ženy: Michaela Zedníčková 10.místo sprint, 5.místo klasik
K1 muži: Filip Krejza 19.místo sprint, 14.místo klasik, Jakub Zrzavý 37.místo sprint, 34.místo MČR klasik, Filip Syrový 38.místo sprint, 35.místo MČR klasik, Václav Sedlák 49.místo sprint