Historický úspěch vysokomýtských singlkanoistů na MČR družstev
O víkendu se na řece Otavě konaly první závody Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Kvůli nízkému vodnímu stavu se ale bohužel musela původní peřejnatá trať pod Čeňkovou Pilou posunout na klidnější úsek pod Sušicí. Na programu byly dva závody ČP dospělých jejichž částí bylo i MČR veteránů, U23 a ČP juniorů. V sobotu odpoledne se navíc jelo o mistrovské medaile v závodě družstev.
O historický úspěch se postarali singlkanoisté Jakub Šilar – Ondřej Kvapil – Daniel Suchánek, kteří na MČR v kategorii 3xC1 vybojovali stříbrné medaile a po sérii čtvrtých a pátých míst se mohli konečně postavit na stupně vítězů.

V individuálních závodech se nejlépe dařilo Danu Suchánkovi, který v kategorii C1 skončil na 5. a 4. místě. Pozadu nezůstal ani Ondřej Kvapil, který skončil celkovém 15. a 9. místě, což stačilo vynikající na 2. a 1. místo mezi juniory. Dobré výsledky zajížděl i další singlíř Jakub Šilar, který skončil celkově na 14. a 12. místě. V rámci MČR veteránů si navíc dojel pro 2. místo a jen o necelé 2 sekundy mu unikl titul. Dobrou formu potvrdila i Michaela Zedníčková, která skončila dvakrát devátá mezi kajakářkami a šesté a sedmé místo brala na singlkanoi. Mezi juniorkami navíc na kajaku obsadila 2. a 1. místo a dvě druhá místa na singlu. V kajakářích podával nejlepší výkony Filip Syrový, který skončil na 29. a 30. místě celkově a na 11. a 13. místě v juniorech. Solidní výkony podával i náš nejmladší člen výpravy Ondřej Jetmar, kterému celkové 60. a 64. místo celkově stačilo na dvě čtvrtá místa mezi žáky. V deblkanoích náš oddíl tentokrát reprezentovala jediná posádka Sedlák – Kotrba. Ti skončili mezi juniory na 6. a 10. místě, což stačilo na 17. a 21. místo celkově.

Nyní naše sportovce čeká dvoutýdenní pauza a následuje další ČP na jedné z nejnáročnějších sjezdových tratí na řece Kamenici. Budeme opět držet palce!

C1 ženy: 6. a 7. místo Michaela Anna Zedníčková
K1 muži: 29. a 31. místo Filip Syrový, 47. a 44. místo Václav Sedlák, 60. a 64. místo Ondřej Jetmar (4. žák), 67. a 69. místo Václav Voříšek
K1 ženy: 9.a 9. místo Michaela Anna Zedníčková, 28. a 27. místo Nela Holubová
C2 muži: 17. a 21. místo Sedlák V. – Kotrba

ČP juniorů
C1 junioři: 2. a 1. místo Ondřej Kvapil, 11. a 10. místo Matěj Kotrba
C1 juniorky: 2. a 2. místo Michaela Anna Zedníčková
K1 junioři: 11. a 13. místo Filip Syrový, 21. a 20. místo Václav Sedlák, 31. a 33. místo Václav Voříšek
K1 juniorky: 2. a 1. místo Michaela Anna Zedníčková, 12. a 11. místo Nela Holubová
C2 junioři: 6. a 10. místo Sedlák V – Kotrba