Krumlovský vodácký maraton 2019

Druhou říjnovou sobotu proběhl na řece Vltavě další ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Na startu závodu s bohatou mezinárodní účastí nechyběla ani početná výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto.

Nejlepšího umístění na hlavní 36kilometrové trati dosáhl Daniel Suchánek na deblkanoi, který s pražským Filipiem Jelínkem dokázal ve své kategorii zvítězit. Dobrý výkon předvedl i Jakub Šilar na singlkanoi, který zejména díky zrychlení v poslední třetině závodu skončil na výborném pátém místě. Dva zástupce jsme měli v nejpočetnější kategorii kajakářů a ani ti se rozhodně neztratili. Filip Krejza dojel na devatenáctém místě a Jan Veniger na 22. místě.

Pro žáky byl připraven zkrácený jedenáctikilometrový úsek mezi Pískárnou a Českým Krumlovem. Zde si z pohledu vysokomýtské kanoistiky nejlépe vedla kajakářka Michaela Zedníčková a třetím místem potvrdila, že letos patří v této kategorii mezi českou špičku. V úvodu si velmi dobře vedl i Jakub Zrzavý a první třetinu závodu se držel s nejlepšími. Pak se projevil tréninkový výpadek způsobený nemocí a Kuba se musel spokojit s celkovým šestnáctým místem mezi kajakáři. Solidní výkon podal i Filip Syrový, který nakonec skončil na pěkném dvacátém místě. Jáchym Vosmek dojel na 33. místě a Matěj Kotrba na 36. místě. Mezi singlkanoisty si dojel pro sedmé místo Ondřej Kvapil, kterého o lepší umístění připravila chyba pod pátým jezem, kde se převrhl.

Tímto podnikem skončila závodní sezona vysokomýtských kanoistů a nyní pomalu začne dlouhá zimní příprava na tu nadcházející.

Foto: Aleš Berka, Ladislav Pouzar, Pavel Sojka, Petr Zikmund, Monika Kaláčová, Karel Štrobl, Petr Vodák, Pavel Doležal

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x