Mistrovství ČR a ČP žáků a dorostu ve sjezdu na divoké vodě

Uplynulý víkend se v Černošicích na řece Berounce konalo Mistrovství ČR a ČP žáků a dorostu ve sjezdu na divoké vodě. Závodu se velmi úspěšně zúčastnila i početná výprava nejmladších sportovců z SKK Vysoké Mýto. 

Nejlépe se vedlo Michaele Zedníčkové, která potvrdila svoji výkonnost a excelovala hned ve dvou kategoriích. V prestižním závodu kajakářek vybojovala mezi staršími žačkami senzační bronzovou medaili z MČR i ČP a na deblkanoi dokázala společně pardubickou Laurou Žďárskou dopádlovat pro titul Mistryň ČR. Obě navíc dojely druhé v sobotním MČR dorostu a první v ČP. 

Další, kdo předváděl výborné výkony ve dvou kategoriích, byl Ondřej Kvapil, který dokázal mezi mladšími žáky v sobotním ČP zvítězit na singlkanoi a se svým parťákem Jáchymem Vosmekem i na deblkanoi. V nědělním MČR ovšem zaváhal v úvodní pasáži pod jezem, kde se zvrhl a byl nucen předvést eskymácký obrat. Stíhací jízdou a bojovným výkonem ovšem dokázal dopádlovat pro stříbrnou medaili. 

Na stejné umístění pak dosáhli s Jáchymem Vosmekem na deblkanoi. Bronzovou medaili vybojovalo mezi mladšími žáky družstvo kajakářů ve složení Vosmek -.Kvapil – Syrový. Skvělé výkony předvedli i další naši závodníci. Jakub Zrzavý obstál v silné konkurenci starších žáků a dojel si pro 12. místo v ČP a 13. místo v MČR. 

Mezi mladšími žáky si nejlépe na kajaku vedl Filip Syrový, který v sobotu skončil sedmý a v nedělním MČR devátý. Ve stejné kategorii skončil Jáchym Vosmek na 17. a 16. místě. Sbírat zkušenosti s velkými závody přijeli i naši nejmladší. Matěj Kotrba a Václav Voříšek si s tratí velmi dobře poradili a zlepšovali se každou jízdou.

Výsledky našich závodníků:
MČR dorostu

C2 ženy (dm) – 2. místo Michaela Zedníčková-Laura Žďárská (Pce)
K1 ženy (dm) – 9. místo Michaela Zedníčková

MČR žáků

C2 ženy (žs) – 1. místo Michaela Zedníčková-Laura Žďárská (Pce)
C2 muži (žm) – 2. místo Kvapil – Vosmek
C1 muži (žm) – 2. místo Ondřej Kvapil
K1 ženy (žs) – 3. místo Michaela Zedníčková
3xK1 muži (žm) – 3. místo Vosmek-Kvapil-Syrový
K1 muži (žs) – 13. místo Jakub Zrzavý
K1 muži (žm) – 9. místo Filip Syrový,16. místo Jáchym Vosmek, 21. místo Matěj Kotrba, 22. místo Václav Voříšek
3xK1 muži (žs) – 7. místo Kotrba-Zrzavý-Zedníčková
3xC2 – 5. místo Vosmek-Kvapil, Syrový-Zrzavý, Bek(Týniště)-Zedníčková

Foto: Jakub Šilar

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x