Pět medailí z Krumlovského maratonu do Vysokého Mýta
Po roční odmlce se na jihu Čech konal tradiční Krumlovský vodácký maraton, který obvykle uzavírá celou závodní sezonu. Na akci s početnou mezinárodní účastí startovalo více než 500 lodí a mezi nimi nechyběla ani výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto. 
 
Mezi dospělými dosáhl největšího úspěchu favorizovaný Daniel Suchánek, který na nejdelší 37 kilometrové trati zvítězil mezi singkanoisty. Na stupních vítězů ho ještě doplnil Jakub Šilar, který si taktickou jízdou dojel pro bronz. Další skvělý výkon předvedla na stejné distanci i Michela Zedníčková, která dojela mezi juniorskými kajakářkami na stříbrné pozici. Bojovný výkon na této trati předvedli mezi kajakáři juniory i sedmnáctý Jakub Zrzavý a dvacátý sedmý Jakub Sedlák. Součástí maratonu byla i zkrácená jedenáctikilometrová trať pro žáky do 15 let. Zde předvedl výborný výkon singlkanoista Ondřej Kvapil, který nejrychlejším časem historie v kategorii C1 suverénně zvítězil. Na třetím místě ho ještě na stupních doplnil Jáchym Vosmek, který těsně porazil oddílového kolegu Matěje Kotrbu, jenž skončil čtvrtý. Skvělý výkon předvedl v nejpočetnější kategorii kajakář Filip Syrový. Ten se do poslední chvíle držel mezi nejlepšími a po výrazném zrychlení v závěru trati mu jen těsně unikla medaile a skončil čtvrtý. Pozadu nezůstal ani devátý Václav Sedlák a v téže kategorii dojel nejmladší člen výpravy Ondřej Jetmar na solidním 22. místě. Mezi kajakářkami do 15 let jsme měli dvě zástupkyně. Výborně si vedla Anna Jasanská, která protla cílovou linii jako desátá v pořadí. V průběhu závodu na tom byla ještě lépe Nela Holubová, ale ta se bohužel pod předposledním jezem po chybě zvrhla a do cíle nedorazila.

Teď už naše závodníky čeká několik podzimních tréninků a postupný přechod na zimní přípravu, aby nadcházející sezona byla stejně úspěšná jako ta letošní.

Výsledky:
Krumlovský maraton 37km:
C1 muži: 1. místo Daniel Suchánek, 3. místo Jakub Šilar
K1 juniorky: 2. místo Michaela Zedníčková
K1 junioři: 17. místo Jakub Zrzavý, 27. místo Jakub Sedlák
Žákovský maraton 11 km:
C1m U15: 1. místo Ondřej Kvapil, 3. místo Jáchym Vosmek, 4. místo Matěj Kotrba
K1m U15: 4. místo Filip Syrový, 9. místo Václav Sedlák, 22. místo Ondřej Jetmar
K1ž U15: 10. místo Anna Jasanská,

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x