Pět medailí z MČR dorostu a dospělých ve sprintu do Vysokého Mýta
Úspěšné mistrovství ČR ve sprintu na divoké vodě mají za sebou vysokomýtští kanoisté. Minulý víkend pokračoval na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem ČP ve sjezdu na divoké jehož součástí bylo i klání o mistrovské tituly.
 
Výborně si opět vedl Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem, kteří opět potvrdili svoji převahu a v MČR dospělých zvítězili. Dan navíc přidal skvělé 4. místo mezi singlkanoisty a zajistil si tím reprezentační trikot i v této kategorii. Dále se dařilo dvojici Krejza – Šilar, kteří v MČR skončili třináctí a v sobotním ČP na solidním desátém místě. Za zmínku určitě stojí i jedenácté místo Michaely Zedníčkové a šestnácté místo Ondřeje Kvapila na siglkanoi.
 
Nejvíce úspěchů jsme ovšem měli v MČR dorostu. O první individuální medaili se postaral Ondřej Kvapil, který si dojel pro bronzovou medaili na C1 mezi dorostenci mladšími a v nedělním ČP dokázal ve stejné věkové kategorii zvítězit. O druhou medaili se postaral skvělým výkonem Filip Syrový a odvezl si z Roudnice taktéž bronz. Další dvě umístění na stupních vítězů se našim dorostencům podařilo vybojovat v týmovém závodu. Na druhém místě skončilo po dramatickém finiši družstvo singlkanoistů ve složení Kvapil-Kotrba-Vosmek a jen o jednu desetinu unikl titul trojici kajakářů Syrový-Sedlák V.-Kvapil, kteří si nakonec dopádlovali pro stříbro. Dále nás skvěle reprezentovala Michaela Zedníčková, která je díky dvěma pátým místům na kajaku i snglkanoi mezi dorostenkami staršími stále ve hře o reprezentační trikot v obou kategoriích.
 
Výsledky:
MČR dospělých
C1m: Suchánek – 4. místo, Kvapil – 16. místo, Vosmek 41. místo, Šilar 46. místo, Kotrba – nedokončil
C1ž: Zedníčková 11. místo
K1m: Kvapil 45. místo, Krejza 48. místo, Syrový 51. místo, Zrzavý 55. místo, Sedlák V. 60 místo, Vosmek 76. místo
K1ž: Zedníčková 20. místo
C2m: Suchánek – Rolenc(Pce) 1. místo, Krejza – Šilar 13. místo, Zrzavý – Viragh(Třebechovice) 20. místo, Syrový – Bek (Týniště) 21. místo, Sedlák – Kotrba 24. místo
 
MČR doorostu – sprint
C1 dm: Kvapil 3. místo, Vosmek 10. místo, Kotrba 12. místo
C1ž ds: Zedníčková 5. místo
K1 dm: Syrový 3. místo, Kvapil 8. místo, Sedlák 12. místo, Vosmek 19 místo
K1 ds: Zrzavý 18. místo
K1ž ds: Zedníčková 5. místo
C2 dm: Syrový – Bek (Týniště) 5. místo, Sedlák – Kotrba 6. místo
C2 ds: Zrzavý – Virágh (Třebechovice) 8. místo

MČR družstev dorostu – sprint
3xC1 dm: Kvapil – Kotrba – Vosmek 2. místo
3xK1 dm: Syrový – Kvapil – Sedlák 2. místo
3xK1 ds: Zrzavý – Zedníčková – Vosmek 6. místo
3xC2 ds: Zrzavý – Zedníčková, Sedlák – Kotrba, Syrový – Bek DNF
 
Foto: Tomáš Nešpořík

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x