SEZONA 2022
Koho už nebaví pohádky, může se podívat na video sestřih z úspěšné sezony 2022 z pohledu SKK Vysoké Mýto. A jelikož to byla sezona opět vydařená neodpustím si pár statistických řádků.

Z mezinárodních závodů letos přivezli naši sportovci celkem 5 medailí a to zejména zásluhou Daniela Suchánka (bronz a stříbro na C2 z MS) a Michaely Zedníčkové (zlato a dva bronzy z ME juniorů). Cenná jsou také jejich umístění v první desítce (8. a 10. místo Suchánek C1 MS, 7. a 8. místo MEj a 8. místo SP Zedníčková).

Oddílu se se také velmi dařilo na domácí scéně. Z MČR získali kajakáři a kanoisté z SKK celkem 16 medailí (2 zlaté, 5 stříbrných a 9 bronzových) z toho 11 z individuálních závodů a 5 ze závodů družstev. Že za úspěchy nestojí jen pár sportovců svědčí i fakt, že dvanáct členů oddílu získalo alespoň jednu medaili z MČR.

Pozadu jsme nezůstali ani v celkových hodnoceních českých pohárů, kde se naši sportovci celkem čtyřikrát vešli do nejlepší trojice (1. místo ČP sjezd – Suchánek C2, 3. místo ČP juniorů sjezd – Zedníčková K1ž, 2. místo ČP žáků sjezd Janko-Jetmar C2, 2. místo ČP veteránů slalom – Janko – Šilar C2).

Na základě umístění v žebříčku také naši sportovci získali celkem 1 mistrovskou výkonnostní třídu (pro první tři v ČP), 4 první výkonnostní třídy (za umístění do 15. resp. 18. místa v ČP) a 14 druhých výkonnostních tříd (pro první třetinu závodníků v celostátním žebříčku) a pět výkonnostních tříd 3+ (pro první polovinu závodníků v celostátním žebříčku).

Zapomenout nesmíme ani na 7 medailí z mezinárodních vodáckých maratonů (2xzlato, 2xbronz z Krumlovského maratonu, 3 stříbra z Ardeche) a na účast Ondřeje Jetmara na Letní olympiádě mládeže v Olomouci.

Na základě výsledků z letošního roku se navíc podařilo dalším závodníkům proniknout do reprezentačního družstva. Krom Dana Suchánka a Michaely Zedníčkové se to podařilo Ondřejovi Kvapilovi na C1 a do širšího výběru se dostali Matěj Kotrba s Václavem Sedlákem na C2 a Filip Syrový taktéž na C2. Tak jim držme palce, aby své postavení v nadcházející sezoně obhájili, dále se zlepšovali a třeba se i nominovali na MS či ME.

Všem, kteří nás sledují a podporují, děkujeme za přízeň a těšíme se na další sezonu.

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x