Slalomy na Paraplíčku, 2. ČP veteránů 14. -15.5.2022
O víkendu se na řece Jizeře konaly veřejné závody ve vodním slalomu, jejichž součástí byl i 2. Český pohár veteránů. Akce se zúčastnila i osmičlenná výprava složená převážně z mladých závodníků, kteří přijeli nabírat zkušenosti s peřejnatou vodou.
 
V ČP veteránů došlo k velkému návratu dvojice Jan Janko – Jakub Šilar, kteří spolu usedli do slalomové deblkanoe po deseti letech a hned z toho bylo vítězství v kategorii veteránů mladších. Jakub Šilar navíc přidal druhé místo ve stejné věkové kategorii na singlkanoi.
 
Ve veřejném závodě se nejvíce dařilo Anně Jasanské, která skončila na šestém místě mezi mladšími dorostenkami a nebýt pár drobných chyb tak mohla přemýšlet i o stupních vítězů. Mezi kajakáři byl mezi vysokomýtskými sportovci nejlepší Jakub Sedlák, který obsadil deváté místo mezi dorostenci staršími. Ve starším žactvu bojovali o co nejlepší umístění i devětadvacátý Sebastian Lang a jednatřicátý Václav Voříšek. Solidně si s tratí poradili i naši nejmladší. Zkušenější Ondřej Jetmar skončil mezi mladšími žáky šestadvacátý a stále se zlepšující Jonáš Janko v téže kategorii dojel na 29. místě.
 
Dále naše nejmladší závodníky čeká nominace na olympiádu mládeže, kde s pokusí uplatnit zkušenosti nabyté z víkendu a porvat se o postup. Tak jim držme palce!
 

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x