Sprintové závody v Českém Vrbném.
Uplynulý víkend byl ve znamení sprintových závodů na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném.

Kromě finále Českého poháru dospělých byly na programu i závody ČP žáků a MČR veteránů a závodníků do 23 let. Vše začalo v pátek a v sobotu dopoledne žákovskými závody, ve kterém jsme měli dvě želízka v ohni. Stále se zlepšující kajakář Ondřej Jetmar pomalu začíná nakukovat do české žákovské špičky. V pátek skončil sedmý a v sobotním dlouhém sjezdu vybojoval velmi kvalitní šesté místo. Na startu ho doplnil Jonáš Janko, který si mezi mladšími žáky dojel pro 11. a 10. místo. Oba pak společně skončili dvakrát čtvrtí na deblkanoi.

V sobotu odpoledne zápolení pokračovalo na nejtěžší části trati Českým pohárem dospělých. Zde se povedlo poprvé postoupit do finále Ondřejovi Kvapilovi. Nadějný singlkanoista ale bohužel chyboval a díky eskymáckému obratu v dolní části trati skončil na celkovém osmém místě. Mezi juniory mu to ale stačilo na stříbro. Na patnáctém místě skončil Daniel Suchánek, na 32. místě (15. mezi juniory) dojel Matěj Kotrba a na celkovém 32. místě Jakub Šilar. Součástí závodu bylo i MČR veteránů, kde si dojela pro stříbrnou medaili na kajaku Jitka Jasanská. Na druhé místo mezi veterány mladšími to stačilo i Jakubu Šilarovi. Mezi kajakářkami se nejlépe vedlo Michaele Zedníčkové. Juniorská reprezentantka vyniká spiše v dlouhém sjezdu a ve sprintu se jí příliš nedařilo. Nakonec dojela na konečném devatenáctém místě. Chuť si ale spravila na singlkanoi, kde skončila jedenáctá. Mezi kajakářkami se do divokých peřejí pustila i Anna Jasanská, která skončila na 28. místě. v nejnabitější kategorii kajakářů předváděli všichni tři naši zástupci vyrovnané výkony a ve výsledkové listině byli seřazeni vzorně za sebou 29. Filip Krejza, 30. Václav Sedlák, 31. FIlip Syrový. Mezi deblkanoisty jsme opět největší naděje vkládali do složené posádky Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc (Pardubice). Ti se ale v dolní části nevyvarovali chyby a dojeli na pátém místě. Vše ale napravili v neděli, kdy skončili druzí. I to jim ale stačilo na celkové vítězství v seriálu Českého poháru a zisku mistrovské třídy pro příští rok. Další deblové posádce Krejza – Šilar se zadařilo v první jízdě a dojeli na celkovém 15. místě. O dvě příčky za nimi skončili junioři Sedlák – Kotrba.

Nyní čeká naše závodníky Onřeje Jetmara a Jonáš Janka MČR žáků ve sprintu v Roztokách u Křivoklátu, Ondřeje Kvapila MČR dorostu ve slalomu, pak několik veřejných závodů a vše vyvrcholí říjnovým Krumlovskýmvodáckým maratonem. Budem opět drže palce!!!