Suchánek s Rolencem mistry České republiky

Dva závěrečné závody na Čertových proudech pod Lipenskou přehradou uzavřely seriál deseti závodů Českého poháru ve sjedu na divoké vodě. Vysokomýtskou kanoistiku na jedné z nejtěžších tratí v Evropě zastupovala čtveřice závodníků ve složení Filip Krejza, Daniel Suchánek, Jakub Šilar a Michaela Zedníčková.

V sobotním sprintu se nejlépe dařilo dvojici Suchánek-Rolenc(Pce), kteří obsadili 2. místo v kategorii C2 muži a zajistili si tak start na zářijovém MS ve sprintu na olympijské trati z roku 1992 ve španělském Seu d’Urgell, 15. místo ve stejné kategorii obsadila dvojice Krejza-Šilar. Mezi singlkanoisty obsadil 6. místo Suchánek, 20. skončil Šilar. Mezi kajakáři se na 22. místě umístil Filip Krejza a v kategorii kajakářek mezi ženami se na 14. místě umístila, věkem stále žačka, Michaela Zedníčková.

Nedělní dlouhý závod byl kromě posledního českého poháru také mistrovstvím České republiky. Filip Krejza obsadil v nabité kategorii kajakářů 19. místo. V kategorii singlkanoistů obsadil 6. místo Daniel Suchánek, Jakub Šilar závod kvůli zranění nedokončil. Největší radost však přinesla v kategorii C2 muži posádka úřadujících mistrů Evropy Suchánek-Rolenc(Pce), kteří po bezchybné jízdě obhájili titul mistrů ČR v dlouhém sjezdu. Tento výkon jim také zajistil celkové první místo v celém seriálu českých pohárů, a to společně s posádkou Rygel-Veselý, kteří z deseti závodů nasbírali shodný počet bodů.

Do divokých peřejí pod lipenskou přehradou se odvážili i další naši sportovci, kteří chtěli po soustředění na řece Salze posunout svoje dovednosti zase o kousek výš. Jakub Zrzavý, Filip Syrový i Ondřej Kvapil se sice podle pravidel nemohli závodů účastnit, ale s obtížnou tratí si poradili velmi dobře a získané zkušenosti se jim jistě budou hodit do příští sezony.

Text: Daniel Suchánek