Úspěšné MČR dospělých ve sjezdu na divoké vodě

Dnes a včera se na řece Kamenici konaly další dva závody Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Úsek mezi Plavy a Jesenným patří k těm nejtěžším závodním tratím u nás a obávaná místa jako je „Pomníček“, „Soutěska“, „Prádelna“ či „Tobogán“ prověří kvality závodníků. Součástí nedělního závodu bylo navíc i MČR dospělých na klasické distanci.

Z vysokomýtských závodníků se nejvíce dařilo opět Danielu Suchánkovi, který s pardubickým Ondřejem Rolencem dvakrát zvítězil na deblkánoi a společně suverénně obhájili titul. Dan navíc skončil v sobotním ČP na třetím místě a v MČR dojel pátý. Páté místo v MČR obsadila i Michaela Zedníčková, která si vylepšila sobotní šesté místo a s přehledem zvítězila mezi juniorkami. Dařilo se i siglíři Ondřejovi Kvapilovi, který skončil dvakrát celkově jedenáctý a druhý mezi juniory. Další singlkanoista Matěj Kotrba teprve na této obtížné trati sbíral zkušenosti, ale i přesto dojel na solidním 18. místě. V nedělním závodě nanastoupil. Mezi kajakáři zajel skvělé výsladky náš nejzkušenější kajakář Filip Krejza, který v sobotu skončil na 16. místě a v MČR skončil patnáctý. Pozadu nezůstal ani Filip Syrový, který dojel v sobotu na 23. místě a v MČR obsadil skvělou 18. příčku, což je jeho nejlepší výsledek v MČR dospělých. Mezi juniory navíc skončil na pátém místě. S tratí se statečně popral i Václav Sedlák. Ten v sobotu skončil dvaatřicátý a v neděli nenastoupil.

Hned za týden naše závodníky čeká další seriál ČP tentokrát na krátké trati. Součástí těchto závodu bude navíc MČR juniorů a nominace na juniorské MS. Opět budeme držet palce.

Foto: Aleš Berka

© 2019 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x