Závody Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě
Bohužel se opět kvůli nízkému stavu přesouvala trať z úseku pod Čeňkovou Pilou na úsek pod Sušicí, který divokou vodou neoplývá, ale je vyhlášený střídáním mělčin a rovinek, které prověří fyzičku závodníků. Na programu byly dva závody v dlouhém sjezdu, jejichž součástí byly nominace do seniorské i juniorské reprezentace, dále MČR družstev a MČR veteránů.
 
Sportovci z SKK Vysoké Mýto se opět neztratili a zaznamenali hned několik vynikajících výsledků. Dvě vítězství si odváží v kategorii C2 Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem a potvrdili, že jsou stále nejlepší česká deblkanoe. Dan navíc přidal páté a šesté místo na singlkánoi. Na záda mu dýchal Ondřej Kvapil, který byl dvakrát první mezi juniory a i on potvrdil, že stále patří v této věkové kategorii mezi nejlepší. V sobotu ho navíc na juniorských stupních doplnil stříbrný Matěj Kotrba, který v neděli skončil šestý. Další skvělý výsledek v dorostenecké kategorii zaznamenal Filip Syrový, který v nedělním závodu skončil na čtvrtém místě a naznačil, že i on se letos hodlá poprat o reprezentační trikot. Součástí bylo i MČR družstev, kde trio singlkanoistů ve složení Suchánek-Šilar-Kvapil vybojovalo fantastické stříbrné medaile. Dobrý výsledek zaznamenali i kajakáři Sedlák-Krejza-Syrový, kteří skončili na šestém místě. Čtvrté skončilo družstvo deblkanoistů. V sobotním MČR veteránů vybojovali titul deblkanoisté Krejza-Šilar. A pro stříbro na singlkánoi si po těsném souboji dojel Jakub Šilar. Zapomenout nesmíme ani na další skvělá umístění. Kajakářka Anna Jasanská skončila mezi staršími dorostenkami na druhém a třetím místě. Ondřej Jetmar na šestém a osmém místě mezi žáky a na patnáctém místě dojel Jonáš Janko. Václav Sedlák skončil na 15. místě mezi juniory na kajaku. 22.místo mezi kajakáři zaznamenal Filip Krejza. Na 26. místě skončil mezi juniorskými kajakáři Václav Voříšek. A na 16. místě ve stejné věkové kategorii skončil Jáchym Vosmek na singlkanoi.
 
Gratulujeme!
 
Příští týden pokračuje seriál ČP na řece Kamenici, kde se už konečně dočkáme pořádné divoké vody. Opět budeme držet našim závodníkům palce!
 
Foto: Aleš Berka

© 2019 – 2024 | www.skkvm.cz | Vysoké Mýto

0
Would love your thoughts, please comment.x